Doğum Günü Pasta Modelleri ve Örnekleri

Her yaştan insan sevdiklerini değerli görerek, onların en özel zamanları olan doğum günlerini kutlamaya çalışır. Özellikle yaşlıların ve çocukların doğum günlerinin kutlanması, kutlama için hazırlıkların yapılmış olması, onların daha bir mutlu olmasını sağlamaktadır. Görülen o ki, ilgi bekleyen kesim olan yaşlılar ve çocuklar, doğum günü organizasyonlarına bayılmakta, büyük keyif almaktadır.

Sevdiklerinize özel olduğunu hissettirmek için, doğum günlerinde harika bir parti düzenleyebilirsiniz. Doğum günü partisi için organizasyon şirketiyle anlaşabileceğiniz gibi, kendi çabalarınızla da doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz. Mesela; doğum günü için öncelikle mekan seçimine karar vermelisiniz. Evde veya kafede kutlama yapacaksanız, mekanın uygunluğunu sağlamalısınız.

Mekan sorununu halletmeniz durumunda doğum günlerinin olmazsa olmazı, doğum günü pastası hazırlatmak için pastanelerden yardım almalısınız. Çeşitli doğum günü pastaları arasından birini tercih etmek sizin için oldukça güç olacaktır. Çünkü günümüzde çok çeşitli ve çok figürlü pastalar imal edilmektedir. Mesela; çocuklar için yaşına göre rakamla yazılmış pastalar hazırlanmakta, sevdiği çizgi film karakterinden pasta imal edilmekte, çocuğunuzun resmi pastanın üstüne eklenmektedir. Tüm bunlardan birini, çocuğunuzun doğum günü için tercih edebilirsiniz.

Büyüklere Özel Üretim

Çocuklar için eğlenceli pastalar hazırlanırken, büyükler için de çeşitli pasta modelleri imal edilmektedir. Şeker hamurundan imal edilen pastalar olduğu gibi, pasta kekiyle hazırlanan pastalar da bulunmaktadır. Doğum günü olan kişinin cinsiyetine göre, sizde olan duygusal bağına göre pastanızı seçebilirsiniz. Mesela; sevgiliniz, nişanlınız veya eşiniz için doğum günü pastası yaptırmak istiyorsanız, baş harflerinizden imal edilmiş, şeker hamuru kaplamalı pasta yaptırabilirsiniz.

Aynı şekilde eşiniz tam bir araba tutkunuysa, pastasını arabasının markasıyla süsletebilir, eşinizin kendisini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Katlı pastaları tercih edebileceğiniz gibi, tek pasta da tercih edebilirsiniz. Davetlilerin sayısı oranında pasta siparişi vermeniz faydanıza olacaktır.

El Emeğiniz

Sevdikleriniz için pastaneden satın alarak değil de kendiniz pasta yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle deneme yapmalısınız. Uzman bir kişiden yardım almalısınız. Özellikle şeker hamurundan pasta yapmak isterseniz, malzemelerin ayarını tam kıvamında koymaya dikkat etmelisiniz.

Doğum gününü kutlayacağınız kişinin sevdiği figürleri pasta üzerinde bulundurarak, sevdiğinize özel üretim pasta yapabilirsiniz. Pastanızın üzerinde çiçekler olabilir, hayvan desenleri olabilir, araba modelleri olabilir, en sevdiği bir eşyasının figürü olabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir