Doğum Günü Pastası Fiyatları Neye Göre Değişir

Doğum günü kutlamalarının olmazsa olmazı olan doğum günü pastaları pek çok şekilde hazırlanabiliyor. Kişilerin isteğine göre tasarlanabilen pastaların fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bu doğum günü pastası fiyatlarının değişkenlik göstermesi peki nelere bağlıdır?

Son yıllarda doğum günü kutlamaları için pasta talepleri oldukça fazla olduğundan pasta yapımı sektörünün de hızla gelişimi yükselmekte ve farklı tasarım pastaları ortaya çıkmaktadır.Pasta seçimi yaparken ilk önce kişilerin ne tür pasta istediğine, pastanın tasarım pastası mı yoksa standart pasta mı olacağına ve pastanın kremalı ya da şeker hamurlu mu olacağına karar vermesi gerekmektedir. Çünkü doğum günü pastası fiyatları bu kriterlere göre belirlenmektedir.

Pasta seçimi fiyatlandırması konusunda bilinmesi gerekenler ; istediğiniz pastanın içeriği (meyveli, çikolatalı, krokanlı vb.), tasarımı gibi konular başta olmak üzere boyutu (tek boyutlu veya üç boyutlu) da doğum günü pastasının fiyatlarını etkileyen önemli unsurlardandır.En önemli detay ise; müşterinin nasıl bir doğum günü pastası istediği iyice anlaşılmalıdır.

Şeker Hamuru Pasta

Bu pastalar kişinin isteğine göre tasarlanmakta olup; kullanılan farklı renkli şeker hamuru sayısı, tek boyutlu veya üç boyutlu olması, pastanın üzerine yapılacak olan figürlerin sayısı ve bu figürlerin yapılma zorluğu, pastanın büyüklüğü (kaç kişilik pasta olması) gibi detaylar göz önünde bulundurulmaktadır. Bunların hepsi pasta fiyatını etkilemekte olup; kullanılan malzemelerin kalitesi de fiyatın artması da etkili olabilecek etmenlerdendir.Ayrıca şeker hamuru pastalarda isteğe bağlı olarak hazırlanan şeker hamuru pastasının üzerine, kişilerin istediği fotoğraflar da yenebilir fotoğraf baskısı şeklinde de hazırlanabilir.

Kremalı Pasta

Kremalı pastalar genel olarak standart pastalardır. Bu pastalarda da pastanın büyüklüğü (kaç kişilik pasta olması), kaç katlı olması ve pastanın içeri konuları göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapılmaktadır. Kremalı pastalar da özel tasarım özellikleri bulundurmazken fiyat açısından da daha uygun olduğundan satın alınma talepleri yüksektir.
Yukarıda anlatılan pasta fiyatlandırılması konusunda göz önünde bulundurulan konulardan bahsedilmiş olup; pasta satın alınacak firmalar konusunda bu konulara dikkat edilmelidir. Kremalı pastalar şeker hamurlu pastalara göre daha ucuz olup hazırlanması daha kısa sürmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir